26.3 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
FeaturedSport

Kroos: Ishte ndjenjë e veçantë, i kërkoi falje Pedrit – shpresoj të shërohet shpejtë

Legjenda e gjallë e futbollit gjerman dhe botëror, Toni Kroos ka dalë me një postim emocionues në rrjetet sociale. Mesfushori, i cili u tërhoq pas daljes së Gjermanisë nga Kampionatin Evropian, tha se nuk është penduar për vendimin e tij për të veshur sërish fanellën e Gjermanisë. Lojtari i Real Madridit i kërkoi falje lojtarit të Barcelonës, Pedri, për dëmtimin që i shkaktoi në fillim të ndeshjes.

Ja çfarë ka shkruar Kroos në Instagram:

“29.09.2023. Më ra zilja e telefonit. Telefonuesi: Julian Nagelsmann. Kërkesa: Kthimi në kombëtare. Mendimi i parë në mendjen time: Nuk jam budalla! Mendimi i parë në zemrën time: Dreq po! Zemra ime e mori vendimin, transmeton GazetaBlic Sport.

Mendimi im i parë këtë mëngjes, 6 korrik 2024: Jam i lumtur që vendosa ashtu. Me gjithë trishtimin dhe zbrazëtinë pas ndeshjes së fundit dje. E pashë veten gjithnjë e më shumë në skuadër sesa vitet e fundit. Por nuk e prisja që ishte e mundur që në një kohë kaq të shkurtër të kisha një shans realist për titullin dhe të isha sërish në luftë me më të mirët! Kjo është arsyeja pse unë jam shumë krenar për atë që bëri ky ekip! E gjithë Gjermania mund të jetë krenare. Një falënderim i veçantë për ju që e bëtë këtë kampionat evropian të veçantë. E pamë, e përjetuam dhe e ndjemë! Në një shënim personal, do të doja t’ju falënderoja për ngrohtësinë dhe dashurinë tuaj shumë të veçantë gjatë javëve të fundit. Kjo ishte shumë e veçantë”, shkroi ai

Edhe një gjë shumë e rëndësishme për mua: kërkoj falje dhe Pedri të shërohet shpejt! Logjikisht, qëllimi im nuk ishte të të lëndoja. Shërim të shpejtë dhe gjithë të mirat. Ju jeni një lojtar i madh”, përfundoi ai.

Related posts

Tamara Spaic: Enver Petrovci mbante varur foton e Slobodan Millosheviqit, ja çfarë thoshte

dardanianews

Gai Plin Secundi: Romakët i kopjuan monedhat e argjendit nga epirotët dhe ilirët

dardanianews

“Ti je Millosheviq”, “Mshile gojën bre budallë”, “Do ta kisha futë një shuplakë” / Haxhiu zbulon fyerjet mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel

dardanianews