10.6 C
New York
December 4, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Kur Vjosa Osmani u thoshte VV’s: Kurrë nuk vij te ju, jeni brumë i njajtë me PDK’n

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, po vazhdon me përkrah Lëvizjen Vetëvendosje, në krye me liderin e saj, Albin Kurti.

Mirëpo, dikur Osmani e kritikonte ashpër VV’n.

Në seancën ku po diskutohej për buxhetin e vitit 2017, Osmani kishte replikue me deputeten e VV’s, Shqipe Pantinën, shkruen Insajderi.

“Ju jeni brumë i njëjtë me PDK-në. Shiko sa deputetë të PDK-së ke për rreth, dhe do ta marrësh përgjigjen se pse unë dhe Lumiri nuk do të vijmë kurrë në Vetëvendosje”, kishte deklarue Osmani.
https://www.facebook.com/watch/?v=217006429397814

Vjosa Osmani – Vetëvendosjes: Kurrë nuk vij tek ju, jeni brumë i njëjtë me PDK-në

Posted by Insajderi on Wednesday, April 8, 2020

Related posts

Gjykata Kushtetuese shfuqizon vendimin e qeverisë, thotë se është në kundërshtim me Kushtetutën

dardanianews

Ukraina paralajmëron se Rusia e ka ‘pothuajse të përfunduar’ ngritjen e forcave pranë kufirit

dardanianews

Ligji i ri i pagave/Kaq do të jetë paga e një mjeku, infermieri, mësimdhënësi, drejtori shkolle e spitali

dardanianews