14.4 C
New York
May 6, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Kush është seksisti në Kuvendin e Kosovës

Në seancën e Kuvendit të Kosovës e cila është thirrur të mbahet për pandeminë dhe vaksinat, ka marrë fjalën edhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati i cili javë më parë u akuzua  fyerje seksiste ndaj presidentes, Vjosa Omsanit.

Lidhur me praninë e tij në sallë, ka reaguar edhe deputetja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti e cila me të marrë fjalën tha se në mesin e deputetëve po “sillet një seksit”.

Ajo ka akuzuar Kastratin për seksizëm, misogjenizëm dhe keqpërdorim të foltores së Kuvendit të Kosovës.

Reagimi i Kurtit vjen pas deklaratës së Kastratit i cili ka kritikuar kryeministrin, Albin Kurti për keqmenaxhimin e pandemisë Covid-19.

Ai tha se burimi i zgjidhjes së pandemisë është qeveria aktuale, por që sipas tij kreu i emergjencave në Kosovë po mungon.

 

Related posts

Zëvendëskryeministri Abazi një kohë thoshte se VV është e njëjtë me PDK’në

dardanianews

Suspendohet bashkëshorti i ish-deputetes nga Policia, pas deklaratave për Thaçin e Mustafën!

dardanianews

Mediat serbe: Kurti ishte i përzgjedhuri gjerman, por dikush përzihu “gishtat” – rënia e qeverisë Kurti…

dardanianews