14.3 C
New York
May 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

LAJMI I FUNDIT: Arrihet koalicioni në mes Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit

Sot gjatë orëve të mëngjesit ka ndodhur një takim larg vëmendjes së publikut në mes të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit, thonë burimet e gazetës “Bota sot”.

Të njëjtat burime i kanë thënë “Bota sot” se Kurti dhe Osmani janë pajtuar që të arrijnë marrëveshje e të garojnë në një listë të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen në janar, eventualisht në fillim të muajit shkurt.

Albin Kurti i ka premtuar Vjosa Osmanit se do t’ia rezervojë vendet e mjaftueshme në listën e Vetëvendosjes, e kjo tash varet nga personat që do të do t’i ketë afër vetës Vjosa Osmani.

Gjithashtu, burimet e “Bota sot” konfirmojnë se Vjosa Osmani do ta ketë numrin dy në listën zgjedhore të VV-së.

 

Related posts

“S’ka vija të kuqe për PDK-në”, vjen reagimi si asnjëherë më parë i Gecit: Kjo është tradhti – ja çfarë thotë për Mustafën e Hazirin

dardanianews

Vetëm tri hurme në ditë mund t’ju mbajnë larg këtyre sëmundjeve

dardanianews

Gjaku i pacientëve të shëruar nga coronavirusi shitet ilegalisht online në vend të vaksinës

dardanianews