15.7 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Kronika e zezë

Lajmi i fundit- Varroset prof. Agim Hoxha në Randobravë të Prizrenit

Pas një infektimit me coranavirus sot, mësohet se profesori Agim Hoxha nga Randobrava e Prizrenit, humbi betejën. Profesor Agimi ishte historian dhe ka punuar mësimdhënës ‘’M. Logoreci‘’ishte njëra nga mësimdhënësit e përkushtuar ndaj arsimit dhe vete shkollimit..

Agim Hoxha ka qenë aktivist i LDK-së dhe ishte njëri nga historianët që rridhte nga familja atdhetar e Arif Ramadani NDSH-t që ishte i burgosur për idealin lirisë së Kosovës. Ai ishte i bri i Atij atdhetari dhe vetë Agimi ishte i brumosur me atdhetari .

Ai sot u varros në fshatin tij të lindjes në Randobravë të Prizrenit, Në varrimin e tij kishin shkuar shumë qytetarë të i japin lamtumirën e fundit. Por policia me mirëkuptim kërkoi shpërndarjen dhe ,pjesëmarrjen në varrim, për çka pastaj me rrethin e ngushtë familjar dhe nën masat e sigurimit u krye riti varrimit,/qendrapress.com/

 

 

 

foto: Agim Hoxha nga e djathta kur ishte fëmije, se bashku me djalin e axhës, Bislim Hoxha.

Related posts

Ndërron jetë ish- drejtoresha e Pulmologjisë të QKUK-së, Ilirjana Raça-Bunjaku

dardanianews

Shqipëri: Vajza që konsiderohej e humbur abuzohej nga daja i saj, që e mbante si dashnore

dardanianews

Abuzon me kunatën minorene/ Denoncimi i 11 vjeçares: Ngjarja ndodhi ditën që motra shkoi për të lindur në maternitet

dardanianews