25.4 C
New York
August 20, 2022
DardaniaNews
FeaturedLajme

LDK PO SILLET RRETH BOSHTIT, APO PA DALJE NGA RRETHI I ZEROS

Maxhun Smajli

D-Pilsting, 11 prill 2020 – Situata e krijuar brenda LDK-s, në Kosovë, më kujton debatin e LDK, Dega për Gjermani, të mbajtur me 29 tetor 2016, në Moosburg të Bavarisë, ku Idriz Zeqiri, pati thënë: “LDK, po sillet rreth boshtit, apo pa dalje nga rrethi i zerros; gjykohen të tjerët dhe nuk shihet dalja, apo nuk flitet për dalje”. Derisa, Donikë Gërvalla, LDK-n e krahasonte me të sëmurin që kërkon shërim.

Në këtë debat, pati lindur pyetja, se a ka nevojë komuniteti shqiptarë për LDK, në Gjermani? Donika, ishte përgjigjur: “Po! Por, në rend të parë duhet uniteti mes nesh, jo, realiteti i Zvicrës. Drejtuesit e Kryesisë në Prishtinë po kanë mundësi manipulimi, duke e marrë njërin e duke e hedhur tjetrin”.

Po ashtu, në këtë debat ishte folur edhe për shkuarje në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm, ku përfundoj siç u pa. U shkel etika morale njerëzore dhe ligji që rregullon moralin shqiptarë-Kanuni. Si, askund tjetër në Evropë, Donikë Gërvalla si femër, u ndalua, u kontrollua dhe u tërhoq zvarrë, deri në zbulim trupi, nga këlyshët e Isa Mustafës.

Veprim ky që hedh çdo mallkim mbi Isa Mustafën dhe këlyshët e tij, si dhe mbi gjithë ata që nuk e dënuan këtë akt amoral të Isa Mustafës dhe këlyshëve të tij. Pra, reformimi brenda LDK-s, është i domosdoshëm. Ndryshe, rrezikohet që LDK-ja, të shndërrohet në një parti komuniste që do të përçajë shqiptarët. / GazetaSHQIPTARI.com

Related posts

Shifër marramendëse, kaq paguhen ekstra banorët për të qëndruar sa më gjatë në Big Brother VIP

dardanianews

Ushtarët rusë vrasin ukrainasin para syve të të birit, rrëqeth video: Babi të lutem mos vdis

dardanianews

Kush është “truri i Putinit”, që parashikon ndarjen e Evropës dhe krijimin e mega-peradorisë ruse

dardanianews