-10.8 C
New York
January 22, 2022
DardaniaNews
Featured Sport

Mediat spanjolle zbulojnë marrëveshjen e mundshme mes Haaland dhe Barcelonës

Erling Haaland është prioriteti kryesor i Joan Laporta për verën e ardhshme.

Ashtu si me Ronaldinhon në 2003, presidenti i Barcelonës dëshiron ta bëjë sulmuesin norvegjez nënshkrimin që do të shënojë fillimin e një epoke suksesi në Katalonjë, përcjell GazetaBlic Sport.

Sipas Deportes Cuatro, Laporta tashmë do të ketë një marrëveshje me Mino Raiola, agjentin e Haaland. Të dy u takuan në Torino, gjatë galasë së Golden Boy (çmimi i dhënë për Pedri) dhe mbyllën një marrëveshje që do të kalojë 100 milionë euro.

Përveç klauzolës së përfundimit prej 75 milionë eurosh të paguar për Dortmundin, Barcelona është e gatshme të vendosë në tavolinë një kontratë 5-vjeçare me një pagë bruto prej 30 milionë euro.

Related posts

Pse foto e fundit e Violetë Kukajt po bën xhiron e rrjetit?

dardanianews

Reagon Çitaku: Jam e padëshiruar, e respektoj kërkesën për t’u larguar nga Washingtoni

dardanianews

TELEGRAMI I ENVER HOXHËS NGA BEOGRADI: TË PUNOHET TËRË NATËN QË TË BËNI FLAMUJ TË JUGOSLLAVISË, BËRTITNI “RROFTË MARESHALI TITO”

dardanianews