11.2 C
New York
March 23, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Milaim Zeka tregon detaje të padëgjuara për taksën, ja çfarë i thanë zyrtarët e PDK-së Ramush Haradinajt

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka treguar disa detaje të vendosjes së taksës ndaj Serbisë.

Ai tregon fillimisht se si ministri i atëhershëm, Bajram Hasani, kishte propozuar taksën, mirëpo qe refuzuar e kritikuar nga Limaj.
Zeka tutje tregon se si krerët e PDK-së e kishin bindur Haradinajn që ta vendoste taksën 100% ndaj Serbisë.

Ai komenton edhe zhvillimet e ditëve të sotme për taksën.

Postimi i plotë:

PDK/ja e vendosi, LDK-ja po e heqe

E pate fillu Ministri i Nismes, Bajram Hasani, duke propozu tax 10 ose 20 perqind. E ta therret shefi i tije, Fatmir Limaj, nga Podgorica, e te ja leshon nje thes kritika, te stilit: “Po don me na prishe me Perendimin”!
Qohen keta strateget e rrezimeve, ideologet e shkaterrimit te shtetit, kreret e PDK se, edhe e bindin Ramushin e shkrete me vu taxen 100 perqind. Vetem ne kete menyre do te arrinin qe ta fundosnin 100 petqind dhe ta rrezonin. Ama ne finale u fundosen edhe ata vete.

Kopilin ne dere ia lane Albin Kurtit, jo Isa Mustafes. Isa nuk eshte rroçkaman fizik, se politikisht pernime eshte akademik per te gjithe keta. Isa ua ktheu kopilin, po Albini e mori dhe e futi brenda. Kadria u dorezu dhe u palu vetem kur e degjoi qe Amerika ( Grenelli flet ne emrin e saje) i tha Kadri. Kadria e kuptoi mesazhin, Ramushit as qe po i hane, as Albinit, ama Isa ne takimin e fundit i tha: Albin, ose po e heqim taxen pa asnje kusht, ashtu qysh po na kerkojne euroamerikanet, ose po bjen qeveria…! E shume sene te tjera.

Çdo qendrim dhe vendim per taxen eshte merite e vetme e LDK se. A mire a keq, mbetet ta shohim!!!

Related posts

Kurti u flet gazetarëve boshnjakë për shkëmbimin e territoreve që po përgatitet, nxit menjëherë reagimin e Grenell

dardanianews

Bie çmimi i grurit pas marrëveshjes Ukrainë-Rusi për eksport

dardanianews

Hallakamë në Debat Plus: Mushkolaj e “kërcënon” publikisht Pandurin, në mes u hy analisti Hoxha

dardanianews