25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
Lajme

Mitrovicasi Xhavit Beqiri ia kthen qytetares serbe në Veri të Mitrovicës telefonin që ia gjeti

Mitrovicasi Xhavit Beqiri sot ka bërë një veprim të mirë, pasi që ia ka kthyer në posedim qytetares serbe telefonin e gjetur në lagjjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës

“SiÇ jemi edukuar nga nënat shqiptare veprova duke e kontaktuar dhe dhuruar telefonin dhe simbolin e arit që ishte mrapa tij”, ka thënë ai, transmeton VeriuInfo.

Postimi i tij:

Sot më erdhi rasti edhe njëhere ti dëshmoj vlerat e popullit shqiptar. Në lagjen e Boshnjakëve gjeta këtë telefon me një simbol fetar ortodoks, mirëpo siq jemi edukuar nga nënat shqiptare veprova duke e kontaktuar dhe dhuruar telefonin dhe simbolin e arit që ishte mrapa tij.

Në fotografi është pronaria qytetare serbe, ajo është habitur nga mirësia jonë. Falenderimet e saj ishin tepër vullnetmire, pra kështu trajtohet gjësendi i huaj me dinjitet!

Related posts

Gazetari britanik shpërthen ndaj shqiptarëve që festuan ditën e Pavarësisë në Londër: Ikën nga vendi i tyre vetëm me rrobat e trupit, sot po ngasin ‘Mercedes’

dardanianews

Harrohen dokumentet mbi Ballkanin, tash shfaqet një rrezik nga“Plani B”

dardanianews

Konsumoi 1.5 litra Coca Cola për 10 minuta, vdes 22-vjeçari

dardanianews