25.1 C
New York
May 23, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Mocioni i LDK-së kundër Qeverisë, familja e Haki Imerit paralajmëron të gjithë: Jeni të gjunjëzuar, këta janë aleatët e Albin Kurtit

Familja e veprimtarit të vrarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Imerit, është përfshirë në debatin për mocionin e LDK-së kundër Qeverisë së Albin Kurtit.

Përmes një shkrimi në Facebook, familja Imeri ka akuzuar disa personalitete të LDK-së, për të cilët thotë se janë në këtë parti sa për sy e faqe, pasi përfaqësojnë interesat e SHIK-ut.

Ai thotë se LDK-ja i ka zgjedhjet e humbura. Sipas tij, edhe po të shkon përsëri bashk me PDK-në dhe AAK-në, Albin Kurti do t’i gjunjëzon të gjithë.

Sipas kësaj familje, ata që e prishën këtë koalicion janë kundër interesave amerikane dhe Gjykatës Speciale, e kundër këtyre ata theksojnë se janë edhe Thaçi dhe PAN-i.
Familja Imeri tutje thekson se aleatët e Albin Kurtit janë SHBA-ja, BE-ja dhe Gjykata Speciale.

Postimi i plotë:

Jane çart disa nga moronet e Hashim Thaçit brenda LDK-se. Skender Hyseni shtatlarti dhe skeneret e tjere qe realisht perfaqesoni interesa te shikut e sa per sy e faqe jeni LDK, nese shkoni ne zgjedhje i keni te humbura. E nese shkoni bashke me PDK-AAK Albin Kurti do tu gjunjezon te gjitheve do te pesoni debakel.

Ata qe dojne ta prishin kete kualicion jane kunder interesave amerikane, respektivisht kunder Gjykates Speciale dhe kunder saj eshte Thaçi dhe Pani. Shperberja e qeverise i konvenon vetem atyre qe aktakuzat jane ne rrugetim e siper. Albin Kurti ka nje aleat te rendesishem dhe jetik: Gjykaten Speciale e ne te njejten kohe ka edhe SHBA- BE.

Related posts

Edhe Kosova edhe Serbia mashtruan për marrëveshjen e Uashingtonit, këto janë gënjeshtrat e tyre

dardanianews

LAJMI I FUNDIT: Nenad Rashiq i bashkohet kabinetit të Albin Kurtit, emërohet Këshilltar Politik i Kryeministrit!

dardanianews

Shkruan Berat Buzhala: Pse tutna nga Albini

dardanianews