22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Kronika e zezë

Ndërron jetë ish- drejtoresha e Pulmologjisë të QKUK-së, Ilirjana Raça-Bunjaku

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë, Prof. Asoc. Dr. Ilirjana Raça- Bunjaku.Bunjaku ishte ish- drejtoreshë e Klinikës së Pulmologjisë të QKUK-së në Prishtinë dhe mësimdhënëse në Fakultetin e Infermierisë në Universitetin e Gjakovës “Fehmi Agani”.Varrimi bëhet sot, më 28.05.2020, në 16:30, në varrezat e Arbërisë (Dragodan) në Prishtinë në rrethin e ngushtë familjar.Ndërsa për shkak të Covid 19 nuk ka të pame.

Related posts

Lajmi i fundit: Vdes legjenda e futbollit Diego Armando Maradona

dardanianews

Horror! Nëna vret vajzën, kapet lakuriq në rrugë me kokën e prerë të fëmijës në qese (FOTO)

dardanianews

Publikohet për herë të parë rrëfimi i plotë i pilotit: E vrava gruan pasi bëri veprimin që nuk ia falja dot

dardanianews