25.4 C
New York
August 20, 2022
DardaniaNews
FeaturedSport

Nga Spanja hedhin ‘bombën’: Ronaldo tek Bayerni si zëvendësues i Lewandowskit

Bayern Munich do ta kthejë vëmendjen te Cristiano Ronaldo nëse Robert Lewandowski vazhdon të shtyjë për një kalim te Barcelona, ​​sipas raportimeve në Spanjë.

Sulmuesi i Manchester United thuhet se është i frustruar me mungesën e progresit të klubit të tij aktual në tregun e transferimeve dhe nëse ai vazhdon, ai mund të konsiderojë të ardhmen e tij të menjëhershme në Old Trafford.

Erik ten Hag ende nuk ka bërë një nënshkrim që kur zëvendësoi Ralf Rangnick dhe tani ka shqetësime nëse United është i pajisur për të konkurruar me Manchester City dhe Liverpool sezonin e ardhshëm.

Ronaldo dëshiron të luajë futboll në Ligën e Kampionëve, por është i përgatitur të qëndrojë besnik ndaj United, me kusht që të tregojnë ambicie në afatin kalimtar, por shenjat e deritanishme nuk janë të mira.

Deri më sot, ka pasur pak progres në ndjekjen e futbollistëve të rinj dhe tani Bayern thuhet se po monitoron situatën e Ronaldos.

Sipas gazetës spanjolle AS, ata po e shohin portugezin si një zëvendësues të mundshëm të Lewandowskit, i cili dëshiron t’i bashkohet Barcelonës.

/GazetaSinjaliSport/

Related posts

Kur babai i Dritan Abazoviqit nderonte “luftëtarët serbë” në Gazimestan (FOTO)

dardanianews

Media Gjermane: Grenell e ndihmoi LDK-në për ta rrëzuar Kurtin, ja cili është plani i marrëveshjes

dardanianews

Kjo është vajza që serbët nuk e vranë, pasi atëherë si bebe, e zhveshën dhe e kuptuan se nuk ishte mashkull

dardanianews