21.3 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Lajme nga Bota

Nuk e kishte vërejtur, surfisti sulmohet nga peshkaqeni, ndërron jetë në vend

Komuniteti i plazhit në Santa Cruz, California, po e përjetojnë rëndë vdekjen e surfistit lokal Ben Kelly pasi 26-vjeçari vdiq në një sulm peshkaqeni të Shtunën.

Ben Kelly u sulmua rreth 100 metra larg plazhit të Manresa State në jug të Santa Cruz rreth orës 1:30 pasdite, sipas zyrtarëve të shtetit

Siç bëhet e ditur, rojet e detit në detyrë u alarmuan nga një qytetar në plazh, i cili tha se kishte pasur një sulm peshkaqeni.

Dy surfistë që ishin me Kelly ishin në gjendje ta çonin atë në breg, por ai u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes, sipas një deklarate të Departamentit të Parqeve dhe Rekreacionit në Kaliforn

Related posts

Ndikimi i luftës në tregjet globale, pritet ngritja e çmimit për këto produkte

dardanianews

Ukraina “mbushet” me avionë luftarakë: Dikush i dha Kievit Mig29, nisen armatime të reja

dardanianews

Shikoni kreun e shërbimit inteligjent rus që belbëzon përballë Putinit

dardanianews