16.1 C
New York
September 25, 2023
DardaniaNews
Lajme nga Bota

Nuk e kishte vërejtur, surfisti sulmohet nga peshkaqeni, ndërron jetë në vend

Komuniteti i plazhit në Santa Cruz, California, po e përjetojnë rëndë vdekjen e surfistit lokal Ben Kelly pasi 26-vjeçari vdiq në një sulm peshkaqeni të Shtunën.

Ben Kelly u sulmua rreth 100 metra larg plazhit të Manresa State në jug të Santa Cruz rreth orës 1:30 pasdite, sipas zyrtarëve të shtetit

Siç bëhet e ditur, rojet e detit në detyrë u alarmuan nga një qytetar në plazh, i cili tha se kishte pasur një sulm peshkaqeni.

Dy surfistë që ishin me Kelly ishin në gjendje ta çonin atë në breg, por ai u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes, sipas një deklarate të Departamentit të Parqeve dhe Rekreacionit në Kaliforn

Related posts

Zhvillime dramatike: Aleati kryesor refuzon ta furnizojë Rusinë me pjesë të avionëve

dardanianews

Dy fushëbeteja në Ukrainë, Luhansk dhe Donetsk. Batalioni rus ‘mbytet’ në lum

dardanianews

Raportuesja për Kosovën kërcënohet nga mercenarët rus të “Wagner”-it

dardanianews