8.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Sondazhi: Ja cili është lideri nga Shqipëria më i pëlqyer në Kosovë

Sondazhi i ri nga PIPOS, i cili po prezantohet në Rubikon të Klan Kosovës, ka përfshirë 1500 respodentë, shkruan Syri.net Kosova.

Sipas këtij sondazhi po del se VV-ja po prin me një përqindje prej 44.20, kurse PDK  del e dyta me 22.40%, derisa LDK mbetet e treta me 17.35%  derisa e katërta ka dalë, AAK me 7.15

Derisa në pyetjen se: Cili është lideri nga Shqipëria më i votuar nga kosovarët?

Lideri më i pëlqyer ka qenë, Sali Berisha me 21%, Edi Rama me 16%.10, Pandeli Majko me 11%, Lulzim Basha me 8.30%, Ilir Meta me 6.70%.

 

Related posts

Diplomati shqiptar tregon arsyet e konfliktit Kurti-Grenell, zbulon kush i rrëzoi Kurtin e Osmanin

dardanianews

Vjen super lajmi prej shtetit europian hap shkollat dhe

dardanianews

Haki Abazi kërkon të mbetet zv/kryeministër, i thotë Hotit se gjithë ka qenë me LDK’në

dardanianews