25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Pal Lekaj sqaron gafën e mbrëmshme: I ngatërrova fjalët “feminist” me “fëmijëror”

Anëtari i AAK’së Pal Lekaj ka kërkuar falje publike pas lëshimit gjuhësor të tij në përdorimin e fjalës ‘feministe’ në vend të fjalës “fëmijore” në një paraqitje televizive mbrëmë.

Lekaj ka shkruar se u kërkon falje publikut të gjerë veçanërisht gjinisë femërore për ngatërrimin e fjalës “Feministe” ne kuptimin e fjalës “Fëmijërore”.

Mbrëmë në emisionin “Edicioni Special” të Klan Kosovës, gjatë bisedës në lidhje me aktualitetin politik në vendin tonë, konkretisht përsa i përket diskutimit për pafuqinë dhe papërvojen e ish/Kryeministrit Kurti për të qeverisur me Kosovën, më ka ndodhur një lëshim i padashur gjuhësor dhe përmbajtësor me fjalën “Feministe” (kup. fëmijërore), për të cilin kërkoj ndjesë para publikut të gjerë, e veçanërisht para gjinisë femërore”, ka shkruar Lekaj./Express/

Të nderuar qytetarë, Mbrëmë në emisionin “Edicioni Special” të Klan Kosovës, gjatë bisedës në lidhje me…

Posted by Pal Lekaj on Friday, June 12, 2020

blob:https://www.facebook.com/b09c19cf-cd99-4bb4-b455-16238549db6e

Related posts

7 organet pa të cilat mund të jetojmë normalisht

dardanianews

Familja kërkon ndihmë për djalin e tyre 2-vjeçar, i duhet transplanti i veshkës

dardanianews

LAJMI MË I MIRË DERI TASH: 87 të shëruar dhe vetëm 1 pozitiv

dardanianews