2.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Pas deklaratës së Edi Ramës, vjen reagimi ndaj tij, ia përmendin projektet që i bënin së bashku me Hashim Thaçin, Baton Haxhiun dhe Vuçiqin

Arbër Zaimi nga Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës në Kuvendin shqiptarë, për aktakuzën e Gjykatës Speciale ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli.

Ai në postimin e  tij në Facebook, ka shkruar se Rama nuk ka pasur kohë t’i mendojë shumë këto punë në kohët kur bashkë me Batonin e me Thaçin ndihmonin normalizimin e Vuçiqit, bënin projekte me të, hanin darka e flisnin me buzët vesh më vesh.

Postimi i plotë:

Rama po mban një fjalim të gjatë e të fortë përballë Kujtim Gjuzit dhe Myslym Murrizit, të cilëve po u thotë të vërtetën që kurrë nuk ia ka thënë ndërkombëtarëve që e kanë nxitur të shkojë te Vuçiqi, por as Vuçiqit.

Aty po tregon se si Serbia është xhelati e Kosova viktima, por në vitet e fundit ky raport qenka përmbysur dhe Serbia po del si viktimë e Kosova si xhelat.

Kjo e paska prekur shumë Ramën, i cili nuk ka pasur kohë t’i mendojë shumë këto punë në kohët kur bashkë me Batonin e me Thaçin ndihmonin normalizimin e Vuçiqit, bënin projekte me të, hanin darka e flisnin me buzët vesh më vesh.

Vuçiqi është ministër i Millosheviqit, dhe Serbia ka shumë faje e krime, për gjenocid e çkamos. Por nuk do të duhej të normalizohej pikërisht nga pushtetarët shqiptarë ai vend, apo jo, z. Rama? Ju s’jeni fëmijë, që t’ju tërheqin prej hunde kështu…

Related posts

Kjo është e dashura e re e babit të Anitës, Mustafë Muqajt

dardanianews

Tayna ka shtuar shumë peshë në karantinë: Ja si duket ajo

dardanianews

Kryetari i Obiliqit pritet të largohet nga AAK dhe t’i bashkohet Vetëvendosjes

dardanianews