16.1 C
New York
April 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Rrahen mes vete vëzhguesi i PDK-së me atë të VV-së në Prekaz

Një incident mes një vëzhguesi të PDK-së dhe një të VV-së ka ndodhur në një qendër votimi në Prekaz të Epërm, përkatësisht në qendrën e votimit “Azem Bejta”.

Policia ka ndërhyrë pas një zënke në mes të një vëzhguesi të VV-së dhe PDK-së, të cilët kanë pasur konflikt mes vete.

Siç raporton RTV Dukagjini nga vendi i ngjarjes, të përfshirë kanë qenë Iliri Mynishi nga VV dhe Kushtrim Fazliu nga PDK.

Raportohet se rasti ka ndodhur për shkak të një bexhi, që sipas Fazliut ishte kërkuar të identifikohet. Më pasë Mynishi ia ka tërhequr bexhin dhe e ka goditur Fazliun dhe i njëjti ia ka kthyer.

Policia ka intervistuar të dytë

 

Related posts

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë, vije nga kjo komunë

dardanianews

Naim Ternava ne linje me agjenturat Turko-Serbe

dardanianews

Kraki: LDK e shpëtoi nga zhbërja makinerinë kriminale, ja çka do të bëhet tash me popullin e Kosovës

dardanianews