11.1 C
New York
May 8, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Përplasen për një shkrim, Astrit Gashi paralajmëron padi ndaj Glauk Konjufcës

Themeluesi i Gazetës Blic, Astrit Gashi, i ka reaguar ashpër nënkryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca.

Ai madje ka paralajmëruar padi ndaj Konjufcës për shpifje, pas akuzave të këtij të fundit lidhur me financimin e Gazetës Blic.

Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovë, E pashë në portalin Gazeta Blic një lajm të rremë. Ky pretendim me titullin: “Konjufca i del përballë thirrjes së ambasadës amerikane – s’ka nevojë të na mbajë leksione askush” – është i pavërtetë. Dhe është shkrim i sponsorizuar në formë të shpifjes me paratë e ndyta të korrupsionit të pushtetit të vjetër. Unë nuk kam dhënë intervistë për këtë portal dhe për asnjë tjetër mbi këtë temë. Gazetaria e ka kodin e vet të etikës. Prandaj shpifje të tilla veç pse të ofrohet një duq me para të ndyta – janë të neveritshme. Gazetaria duhet ta ketë imunitetin e nevojshëm profesional nga paratë e hajnisë që e financojnë shpifjen dhe propagandën. Nëse portali Gazeta Blic nuk e tërheq këtë gënjeshtër dhe të më kerkojë falje publike, atëherë do ta padis në gjyq për shpifje”, ka shkruar Konjufca në Facebook.

Ndërkaq, Gashi në reagimin e tij shkruan se Konjufca me qëllim të denigrimit dhe cenimit të imazhit të kësaj gazete ka shpifur për një lajm që vetë Konjufca e ka thënë në një televizion.

Glauk Konjufca po shpif dhe genjen dhe per kete arsye do te perballet me nje padi civile ne gjykate per tentim njollosje…

Posted by Astrit Gashi on Friday, June 12, 2020

Related posts

Deputeti i LDK’së infektohet me coronavirus bashkë me krejt familjen

dardanianews

Politikani më i vlerësuar deri tash nga qytetarët nuk është Albin Kurti

dardanianews

Hoxhë Musliu: Babai i Albert Krasniqit ka dhënë 11 ari dhe qindra mijëra euro për xhaminë tonë

dardanianews