15.7 C
New York
June 1, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Publikohet fotoja e rrallë e presidentit historik dr. Ibrahim Rugova me Albin Kurtin

Një foto e papublikuar ndonjëherë me parë të presidentit historik të Kosovës, dr. Ibrahim Ibrahim Rugova dhe liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Në këtë foto shihen në një takim ish-presidenti Rugova, Xhemajl Mustafa, këshilltar për informim i Presidentit dhe Albin Kurti, Bujar Dugolli, e Driton Lajqit dhe një person tjetër, pjesë e delegacionit studentor, që në atë kohë e përfaqësonin Unionin e Pavarur të Studentëve të Universitetit të Prishtinës.

Ky takim si duket ishte në vazhdën e përpjekjeve për të harmonizuar qëndrimet për organizimin e një proteste të studentëve të Universitetit të Prishtinës e cila u realizua më vonë, me 01 tetor 1997, në Prishtinë.

Related posts

“Unë s’du me hy n’burg”/ 3 familjarë të Hashim Thaçit punësohen në RTK, reagon Jeta Xharra

dardanianews

Fjalët e ish-presidentit Ibrahim Rugova për Adem Demaçin në vitin 1990

dardanianews

Problem global me internetin, qindra uebfaqe në mbarë botën jashtë funksionit

dardanianews