25.2 C
New York
July 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Rama kujton Rugovën me sloganin “Liria ka emër”: 18 arsye më shumë për t’u përulur para tij

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kujtuar presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugova në 18 vjetorin e vdekjes së tij.

Rama rikujtimin për të e nisi me sloganin “LiraKaEmër”, teksa tha se sot kanë edhe më shumë arsye për ta nderuar.

#LiriaKaEmër🇦🇱🙏🇽🇰 *18 vite pa Ibrahim Rugovën mes nesh, po edhe 18 arsye më shumë për t’u përulur me nderim përpara këtij monumenti të kujtesës sonë kombëtare🦅“, ka shkruar Rama.

/GazetaSinjali/

Related posts

ATK tregon mënyrën e aplikimit për përfitim nga Pakoja Fiskale Emergjente

dardanianews

Kurti ia kthen letrën Thaçit: Nuk e refuzojmë kërkesën tuaj – na sqaro insistimin tuaj për t’u marrë me çështje dytësore dhe tretësore

dardanianews

“E zbulova tradhtinë e gruas time pas 12 vitesh, dhe tani…”

dardanianews