5.8 C
New York
March 5, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Reagim: Humba venin e punes, por nuk ju nenshtrova askujt.

E di qe ka shume femra neper institucione tona, qe maltretohen.

Por shumica heshtin.

Une kam zgjedh me humb vendin e punes por mos me ju nenshtru askujt, sepse morali eshte mbi të gjitha.
Pastaj, demantoj ato media të paguara që ma kanë ndot emrin.

Unë shumë qartë kam shkru që asnjëherë as nuk jam bë vegël e tyre, dhe as nuk kam shkuar nëpër udhëtime me ta. Dhe, kjo është gjë që dëshmohet. Mund të hulumtoni në Ministrinë e Tregtinë dhe Industrisë, për këtë.

Për shkak të shkrimeve të mia rreth këtyre gjërave, dhe qendrimit tim, për të mos u bërë servile, dhe për të mos u nënshtruar unë e kam humbur vendin e punës dhe ndjehem krenare për këtë.

E kam ngrit zërin jo vetëm për vete, por për gjithë ato femra që janë të ndershme dhe nuk duan të nënshtrohen. Andaj mos heshtni, flisni…

Related posts

Qytetari nga Tirana: E dua Kosovën, i jap djemtë e nipërit për ta mbrojtur

dardanianews

9-vjeçarja që jeton në Gjermani i jep mbi 1 mijë euro që i kurseu për “Jetimat e Ballkanit”

dardanianews

Ledri Vula dhe Yll Limani sonte bëhen pjesë e Big Brother VIP

dardanianews