15.7 C
New York
June 1, 2023
DardaniaNews
Ekonomi

Rekord i viteve të fundit, nafta sot 0.68 cent litra

Shpesh herë kosovarët janë ankuar për çmimet e larta të derivateve, por jo edhe ditëve të fundit.

 

Që nga përhapja e pandemisë COVID-19, pati rënie të këtyre çmimeve gjë që rrallë herë ka ndodhur në gjithë botën.

 

 

Por siç duket rekordi i të gjitha kohëve është thyer sot, ku çmimi ishte 0.68 cent, raporton Indeksonline.

Ky çmim i ulët i derivateve u mundëson kosovarëve që rezervuarët e tyre të automjeteve të jenë të mbushura plot e përplot dhe që atë të paguajnë më lirë se kurdoherë./Indeksonline/

Related posts

Pronari i lokaleve në Prishtinë: Jap rroga rreth 300 euro, por s’ka të interesuar për punë

dardanianews

Rrëfehet klienti: Kështu më plaçkiti banka në kohë pandemie

dardanianews

Emiratet e Bashkuara Arabe favorizojnë rritjen e prodhimit të naftës, bien menjëherë çmimet

dardanianews