15.7 C
New York
September 25, 2023
DardaniaNews
Kronika e zezëShowbiz

Reperi i famshëm vdes nga koronavirusi

Reperi i njohur amerikan ka vdekur nga COVID-19.

Reperi TY, emri i vërtetë i të cilit është Ben Chijioke ka humbur jetën pas luftës me koronavirusin, shkruan BBC

Pasi doli nga terapia intensive u vlerësua se gjendja shëndetësore e këngëtarit Ty, u përmirësua, por të enjten mbrëma, stafi i tij njoftoi se vdiq.

Në vitin 2004, albumi i tij i dytë, ‘Upwards’, u nominua për çmimin ‘Mercury’ punuar së bashku me Amy Winehouse, The Streets dhe Franz Ferdinand.

Related posts

E tmerrshme: 63-vjeçari në Gjakovë ngacmon seksualisht të miturat afër shkollës, ekspozon organin gjenital

dardanianews

E rëndë: Dy vëllezërit gjenden të vdekur në shtëpinë e tyre së bashku me nënën

dardanianews

Kaq seksi nuk e keni parë Rihannan

dardanianews