25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Rezultate befasuese/ Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel, ja cila parti kryeson

Bazuar në një sondazh në emisionin “Debat plus”, se cila parti do të kryesonte nëse zgjedhjet do të mbaheshin ketë të diele, kanë dhënë votën e tyre gjithsej 10 mijë e 955 persona.

Lidhja Demokratike e Kosovës do të printe e para në listë me 48% të votave.

Ndërsa partia tjetër që kryeson në vend të dytë është Lëvizja Vetëvendosje me 44 për qind.

Pas LVV-së, vjen PDK-ja e cila ka marrë vetëm 6 për qind.

Ndërkaq pas këtyre partive pason AAK-NISMA si dhe PSD më 1 për qind të votave.

Related posts

Serbia, fillimisht të formoj bashkësin e komunave etnike Shqiptare në Serbinë Jugore !?

dardanianews

Moska, Krasnodarsky dhe rajone të tjera në zjarr: Rusia po përjeton sulme të fuqishme

dardanianews

“E kanë goditur me shkop”, Prokuroria zbulon se si të miturit e rrahën 18 vjeçarin që vdiq nga plagët e marra

dardanianews