25.2 C
New York
July 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedMoti

Rikthehet bora, ky do të jetë moti për nesër

Nesër mot me borë e shi në Kosovë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbretëroj në Kosovë gjatë ditës së nesërme.

Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore, transmeton lajmi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut me shpejtësi 1-9m/s. Java e ardhshme paraqitet pa reshje dhe me rritje të temperaturave në të dy vler

Related posts

Rusët japin shenja “kolapsi”, braktisin tanket në tërheqje të nxituar; zemërim për sulmin ajror në stacionin e trenit

dardanianews

Rasti “Pronto” përfundon pa asnjë të dënuar, si erdhi deri te shpallja e 11 të akuzuarve të pafajshëm

dardanianews

Rugova i ra tavolinës para Gelbardit kur e quajti UÇK-në terroriste, fotoreporteri: Hera e parë që e pashë nervoz

dardanianews