27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
FeaturedStili

“E zbulova tradhtinë e gruas time pas 12 vitesh, dhe tani…”

Kam gjetur mesazhe seksi ndërmjet gruas time dhe ish të dashurit të saj që tregonin se ata kishin bërë seks vetëm disa javë përpara se ne të martoheshim.

E dua atë shumë por tani jam i mbushur me urrejtje.

Unë jam 48 vjeqar, ajo është 47 dhe ne jemi të martuar për 12 vite.

Të dy kemi qenë të martuar me parë dhe kemi pasur disa përvoja të pakënaqura.

Ish i dashuri i saj ishte një mashtrues e cila e la atë për shoqen më të ngushtë.

Ne kemi jetuar në shtëpinë time që e kisha që nga martesa ime e parë, por gjithmonë i premtuam vetes se një ditë do të gjenim shtëpinë tonë.

Ne gjetëm një shtëpi fantastike që të mund të kishim hapësirë, për të realizuar ëndrrën e gruas time.

E blejtem dhe filluam të vendosim gjërat. Isha duke paketuar gjërat dhe gjeta një kuti me telefona të vjetër të gruas time.

Nga kurioziteti, vështrova një.

U përballa m të dhe ajo e pranoj dhe shpërtheu në lot. Ajo nuk ka ndaluar së kërkuari falje që nga atëherë.

Ajo betohet se nuk e ka idenë pse u pajtu ta bënte këtë dhe kjo ndodhi vetëm një herë. Unë nuk i besoj asaj.

Për t’i bërë gjërat më keq, duket se të gjithë e dinin përveq meje, familja dhe miqtë e saj.

Unë tani nuk mund të duroj të jem në një dhomë me të.

Po e mendoj seriozisht divorcin.

Unë nuk mund ta kuptoj se si ajo mund të më tradhtone, pasi u nda me të dhe unë isha ai që më zgjodhi për pjesën e jetës së saj të thyer.

Psikologia përgjigjet: Ish i dashuri i saj tingëllon si një njeri abuziv emocionalisht me të cilin ajo e ka pasur të vështirë të mos e pranoj jë tradhti të tillë me të.

Ju nuk gjetët asnjë provë që ajo e takoj atë më shumë se një herë dhe kjo duket se ka gjasë që ai ta joshte duke ia tradhtuar para dasmës tuaj, në mënyrë që ta riafirmonte fuqinë e tij mbi të.

Ishte një sjellje mizore dhe e trishtueshe që gruaja juaja është e ndjeshme ndaj manipulimeve të saj.

Unë e kuptoj se sa e poshtruar ndjeheni kur e dini tash tradhtinë e saj, dhe të gjithë dinin të, por unë do të vë përpara atë që ata ishin të tmerruar nga ajo që ata të dinin për djalë të mirë.

Ata ishin dhe janë në anën tuaj.

Related posts

Borell ndjek rrugën e Mogherinit, nuk e kundërshton ndryshimin e kufijve nëse pajtohen Kosova e Serbia

dardanianews

Qeveria miraton masat e reja, zgjatet orari për gastronomët

dardanianews

Ish-agjenti i SHIK-ut përmend emrat e atyre që tradhtuan “Grupin e Kumanovës”

dardanianews