14.3 C
New York
May 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Saim Tahiraj ka disa fjale për ata qe po e “kryqëzojnë” gjykatën speciale

Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, që ndryshe njihen edhe si Gjykata Speciale – po hetojnë krimet e pretenduara të pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të kryera kundër pakicave etnike dhe rivalëve politikë që nga janari i vitit 1998 e deri në dhjetor të vitit 2000.

Gjatë kësaj jave u mbajtën edhe seancat e para kundër ish-eprorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, si; Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi.

Gjithë ish-krerët e UÇK-së u deklaruan njëzëri si të pafajshëm ndaj të gjitha pikave të aktakuzës.

Për të komentuar paraqitjet e para të Thaçit, Krasniqit, Veselit e Selimit, gazeta “Bota sot”, ka kontaktuar Saim Tahiraj, një nga njerëzit më të afërt të ish-ministrit të parë të mbrojtjes, kolonel Ahmet Krasniqi, i vrarë në rrethana të pasqaruara.

Related posts

Ja kush e zbulon të vërtetën për dokumentin e frikshëm për Kosovën: Veton Surroi e mori nga ky njeri…

dardanianews

Gazetari nga Tirana jep dëshminë tronditëse – çfarë thoshin në Shqipëri për kosovarët

dardanianews

A do të bëhet deputeti i LDK-së, pjesë e iniciativës së Vjosa Osmanit?!

dardanianews