21.3 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Sport

“Salah pozitiv me koronavirus? E turpshme…”

Koronavirus ka kapluar gjithë botën duke shkaktuar panik të madhe.

Gjatë ditëve të kaluara, nga e gjithë Europa kanë ardhur lajme në lidhje me pozitivitetin e lojtarëve të ndryshëm me CONVID-19.

Pothuajse brenda 24 orëve, vetëm Seria A ka shënuar disa të prekur, si Rugani i Juventusit, Gabbiadini, Colley, Ekdal, La Gumina, Thorsby dhe Vlahovic, por, në një situatë të tillë emergjente qarkullojnë edhe “fake news” në internet, fatkeqësisht.

Në Egjipt u përhap lajmi se Mohamed Salah kishte rezultuar, gjithashtu, pozitiv në provën e tamponit.

Në të vërtetë, kampioni i Liverpoolit nuk është prekur nga koronavirusi.

Këtë e ka bërë të ditur agjenti i lojtarit, Ramy Abbas, i cili ka reaguar ashpër përmes një postimi në Twitter.

“Sa e turpshme që diçka kaq e ndjeshme botohet me njohuri ose burime zero…, vetëm për klikime. E pështirë dhe e tmerrshme në të njëjtën kohë”, ka shkruar ai.

https://support.twitter.com/articles/20175256?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1238530410478555136&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fsalah-pozitiv-me-koronavirus-e-turpshme%2F

Koronavirusi ka ndalë gjithë futbollin nëpër botë.

Tani për tani, gjitha kampionatet pothuajse janë suspenduar.

Edhe ndeshje të shumta ta kombëtareve të parapara të zhvillohen në fund të muajit mars dhe në fillim të prillit, janë anuluar.

FIFA ka kërkuar që të anulohen gjitha, përfshirë edhe ajo mes Maqedonisë dhe Kosovës, që do të luhej në kuadër të play-off të Nations League në luftën për një vend në Kampionatin Evropian, që gjithashtu rrezikon të shtyhet.

Pavarësisht datave që kanë dhënë ligat, ende nuk dihet se kur do të nisin kampionatet, e gjithë kjo për shkak të përhapjes me shpejtësi të virusit vdekjeprurës CONVID-19. /Gazeta Express/

Related posts

Konjufca, Lushtakut: Le ta mbrojë UÇK’në shoku yt që u përkul para pllakës serbe

dardanianews

Kur Kadri Veseli paralajmëronte se Kurti do të takohet me Vuçiqin pa kërkuar falje: Më mbani për fjale

dardanianews

Mustafa Nano del kundër atyre që s’e duan këngëtarin serb në Shqipëri: Ndihem më afër me Bregoviqin se sa me ata shqiptarë

dardanianews