25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Sejdiu ne krah te Vjosa Osmanit / Ja qfare thote per qeverine Hoti ..

“Situata ka qenë tepër komplekse në kuptimin e përgjithshëm pasi mocioni i mos besimit ka ardhur për shkak të mosbesimit të ndërsjellë të partnerëve të koalicionit. Tash kemi një situatë kur qeveria është votuar me 61 vota që është situatë fragjile dhe e brishtë. Unë uroj që Kosova të gjej shteg të kapërcyeshëm për të përballuar këto sfida”.

 

Ish-kryetari i LDK-së thotë se koalicioni u formua nga grimca shumë të vogla e që sipas tij ka ndodhur edhe herëve tjera.Duke folur për qëndrimin e Vjosa Osmanit, Sejdiu thotë se ajo ka vendosur t’iu qëndrojë besnike votuesve të saj.

 

Related posts

Luftoi 6 muaj me leuçeminë, ndërron jetë 4 vjeçari nga Përmeti

dardanianews

Pardew: E këshillova Thaçin që shkëmbimi i territoreve është një hile që s’të çon askund, ai e injoroi këtë

dardanianews

Kritikoi deputeten e VV-së për deklaratën për nënën e Haradinajt, por kështu thoshte Isa Mustafa dikur për të

dardanianews