18.7 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Serbia bllokon hyrjen e kamionëve nga Kosova në territorin e saj, lajmin e jep në Twitter ministri Abdixhiku

Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Mjedisit, Lumir Abdixhiku, thotë se Serbia i ka ndaluar transportuesit e mallrave, që shkonin nga Kosova.

Abdixhiku shkruar në Tëitter se është e paparë që gjatë periudhës pandemike të ndalohen transportuesit, duke akuzuar autoritetet serbe për sjellje çnjërzore dhe kundër marrëveshjes rajonale për korridore.

“Është e paprecedent që gjatë pandemisë autoritetet serbe kanë bllokuar transportuesit e mallrave që vinin nga Kosova. Kjo është shkelje çnjerëzore dhe flagrante të marrëveshjes rajonale për korridorë të gjelbër gjatë betejës me COVID-19, për cka janë marrë vesh të gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor”, ka shkruar ministri në detyrë, transmeton Gazeta Express.

Related posts

Qershor 1997: Momenti kur me granatë u tentua vrasja e Sali Berishës (Video)

dardanianews

Zjarr i madh pranë termocentralit bërthamor të Çernobilit, Ukraina: Mund ta pësojë e gjithë bota

dardanianews

Kjo është e dashura e re e babit të Anitës, Mustafë Muqajt

dardanianews