23.8 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Shëndetësi

Testet e vaksinës kundër koronavirusit në njerëz do fillojnë që nga e enjtja në Britani

Vaksina kundër COVID-19, e zhvilluar në Universitetin e Oksfordit, do të fillojë të testohet tek njerëzit në Mbretërinë e Bashkuar nga e enjtja e kësaj jave.
Sekretari i Shëndetësisë Matt Hancock tha sot se ai po “linte gjithçka tjetër anash” dhe po përpjekej të avanconte vaksinën, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.Qeveria do t’u japë shkencëtarëve një shtesë prej 20 milionë funta (22,6 mln euro) për t’iu ndihmuar në projektin e tyre, tha Hancock.

Krhesus të hulumtimit nga Universiteti i Oksfordit kanë thënë më herët se vaksina në teste laboratorike ka shfaqur rezultate të kënaqshme. /Lajmi.net/

Related posts

Çun Lajçi me një rrëfim të padëgjuar, ja çfarë i kishte bërë Agim Veliu në vitin 2002

dardanianews

Jashari thotë se KQZ urdhëroi drejtorët e shkollave t’i ndalin kamerat ku do të votohet

dardanianews

Zyrtari i VV-së: Donald Trump shkarkon Grenellin nga dialogu Kosovë-Serbi, e vendos Redclif-in

dardanianews