6.5 C
New York
March 5, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Skandaloze: Kryeshefi i Telekomit: Rroga ime është 5180 euro, jam i turpëruar

Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi, ka thënë se ndihet i turpëruar nga paga e tij shumë e lartë ka kërkuar të ulet ajo.

Sipas tij, që 1 muaj pasi mori detyrën kërkoi që pagat të ulen, mirëpo shton se ai këtë gjë nuk ka të drejtë ta bëjë vet.

Dëgjo, paga jem është 5180 euro. Edhe në bordin e kaluar, kërkesë me shkrim kam bërë, 1 muaj pasi e kam marrë detyrën e kryeshefit, kam kërkuar që të ulen pagat. Jam duke u ndjerë i turpëruar në cfarë situate jam duke menaxhuar e të kem një pagë të tillë. NUk kam të drejtë unë t’ia ulë pagën vetes. Unë këtë pagë që e kam sot, e kom gjetë në Telekomin”, ka thënë Istrefi.

Related posts

Befason Haziri: Unë nuk i besoj qeverisë Hoti!

dardanianews

Korporata “Rugove” dhe Libraria “Buzuku” dhurojnë donacion për Klinikën e Logopedisë në QKUK

dardanianews

Lajmi i fundit: Operacion kundër krimit, njësitë speciale të Kosovës futen në Karaçevë

dardanianews