12.3 C
New York
April 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedSport

Bundesliga pritet të rifillojë me 9 maj, me 126 persona në stadium!

Bundesliga pritet të jetë kampionati i parë i madh evropian që pritet të rifillojë pas pezullimit për shkak të koronavirusit. Data 9 maj është më e mundshmja që të rinisë kampionati.

DFL është duke diskutuar fillimin e kampionatit me dyer të mbyllura në të cilët do të merrnin pjesë vetëm 126 persona.

Këtu përfshihen lojtarët, personeli teknik dhe shëndetësor, katër mbledhës topi, zyrtarë të sigurimit, përfaqësues të secilit ekip dhe 30 gazetarë.

Rifillimi i kampionatit do të rinisë për shkak të krizës se skuadrat mund të falimentojnë./Indeksonline/

Related posts

“Ai nuk mësoi asgjë”, ish-ambasadori holandez sulmon Daçiqin pas deklaratës për varret e shqiptarëve

dardanianews

Zhduket 19-vjeçarja, Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për gjetjen e saj!

dardanianews

Adi Krasta: Faqezinjtë po udhëheqin Shqipërinë, dua pasaportën e Kosovës

dardanianews