14.9 C
New York
May 30, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Suspendohet bashkëshorti i ish-deputetes nga Policia, pas deklaratave për Thaçin e Mustafën!

  1. Ka disa ditë që një urdhër i Policisë së Kosovës, për mos të komentuar deklaratat me koncpete politike në vend, ka nisur të zbatohet.

Por si duket urdhëri i njejtë nuk ka vlejtur edhe për zyrtarin policor, Fisnik Millaku, i cili është edhe bashkëshorti i ish-deputetes së Vetëvendosjes, Drita Millakut.

I njejti pas disa deklaratave në profilin e tij është suspenduar nga Policia e Kosovës.
Lajmin për GazetaBlic, e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovvës, Daut Hoxha, i cili thotë se F.H ka qenë punonjës i stafit civil në PK.

“I apostrofuari nga ana juaj (punonjes i stafit civil ne PK) pas ndermarrjes se te gjitha veprimeve te nevojshme, është suspenduar konfrom udhezimit administrativ te PK-se në fuqi, per procedura te metejme.”

F.H kishte kishte përkrahur thirrjen që Hashim Thaçi e Isa Mustafa të digjen me benzinë.

O ska gjynah tek kta, kta duhet mi la me benzin mi rjep, e mi kryp te trash e mi kall, edhe pak osht bile, qka jan ka i bajn kti populli, nga Hasha e Is putini e deri tek ma i vogli, kta nuk rrine rahat, po duhet urgjent mu mobilize, e mu qu ne kam i madh e vogel, me kan vetem nje njeri qe udheheq e ai eshte Albin Kurti”, kishin komentuar në statusin e tij.

E Fisnik Millaku e ka përkrahur këtë thirrje, duke thënë “Kurgja te keqe nuk tha A.Q”.

 

Related posts

Vajza e Lutfi Hazirit, Lotina shfaqet pa sytjena dhe ekspozon gjoksin

dardanianews

E dhimbshme/ Vdes 3-vjeçari që pësoi lëndime nga djegia e shtëpisë në Ferizaj

dardanianews

Marrëveshja Kosovë – Serbi, njohësi i çështjeve kushtetuese: Të gjitha opsionet janë të hapura

dardanianews