25.4 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Nuk mund ta besoni, kaq i pasur është ministri Arben Vitia

Arben Vitia që dikur ishte drejtor në Komunën e Prishtinës, ndërsa tani aktualisht ushtron detyrën e Ministritë të Shëndetësisë.

Ai kishte publikuar pasurinë e tij në kohën kur ai ishte pjesë e Komunës së Prishtinës. Sipas deklarimit të tij, ai posedon shtëpi në vlerën 150 mijë euro dhe traull në vlerën 250 mijë euro.

Vitia posedon një veturë Mazda në vlerën 12.500 euro, derisa bashkëshortja e tij vozit një veturë Golf 4 në vlerën 3.100 euro.

Vitia ka deklaruar se posedon afro 2 mijë euro të kursyera dhe 4.500 euro borxhe

Nga të hyrat vjetore ai kishte deklaruar afër 10 mijë euro duke përfshirë pagën e tij, të hyrat nga Vetëvendosja si dhe shpenzimet e udhëtimeve. Ndërkaq në emër të bashkëshortes, ka publikuar afro 12 mijë euro të hyra duke përfshirë pagën nga spitali, nga një poliklinikë dhe nga një kolegj.

Pasuria e tij në total llogaritet rreth 440 mijë euro.

Related posts

“Trupa të vdekur në rrugë”, ky është shteti që s’ka më shtretër për pacientët me COVID-19

dardanianews

Përfundon takimi i Kurtit me Krasniqin e Abdixhikun, deklarohet Qeveria

dardanianews

EKSKLUZIVE: Alban Zogaj nënkryetar i Prishtinës, këta pritet të jenë drejtorët e rinj në nivel komunal

dardanianews