23.2 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Takimi 40 minutësh i ambasadorit amerikan me Vjosa Osmanin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikë s në Kosovë , Philip Kossnet ka zhvilluar një takim me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani

Indeksonline më son se takimi ka nisur në ora 9:50 në zyren e kryeparlamentares dhe ka zgjatur 40 minuta.

Ndryshe, në ora 11:00 pritet që Kuvendi i Kosovës të mbajë seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës drejtuar nga Albin Kurti, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së.

Vlen të theksohet se në seancë nuk do të jenë të pranishë m mediat dhe mysafirë t, pë rshkak të hapë sirë s. /Indeksonline/

Related posts

Masat anti-Covid që u miratuan dje dhe do të hyjnë në fuqi nga e hëna

dardanianews

Ndërron dynjaja: Zvicra aprovon kapsulën për t’u vetëvrarë në ambient të hapur për 30 sekonda

dardanianews

Rishfaqet Shoigu: Dy porte të Ukrainës gati për të eksportuar grurë

dardanianews