10.6 C
New York
December 4, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Takimi 40 minutësh i ambasadorit amerikan me Vjosa Osmanin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikë s në Kosovë , Philip Kossnet ka zhvilluar një takim me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani

Indeksonline më son se takimi ka nisur në ora 9:50 në zyren e kryeparlamentares dhe ka zgjatur 40 minuta.

Ndryshe, në ora 11:00 pritet që Kuvendi i Kosovës të mbajë seancën për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës drejtuar nga Albin Kurti, propozuar nga Grupi Parlamentar i LDK-së.

Vlen të theksohet se në seancë nuk do të jenë të pranishë m mediat dhe mysafirë t, pë rshkak të hapë sirë s. /Indeksonline/

Related posts

Mësohet nga janë të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë

dardanianews

Inteligjenca amerikane trondit të gjithë: Ja sa milion njerëz humbën jetën nga koronavirusi në Kinë

dardanianews

SHBA nis super-armët në Ukrainë, “cmendet” Rusia

dardanianews