16.5 C
New York
June 7, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Thaçi dekretoi Hotin për kryeministër, ky është veprimi i kryeparlamentares Osmani

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, nesër më 1 maj 2020, mbanë konferencë për media.

Lajmin e ka konfirmuar Kuvendi, përmes një komunikate për media, ku ka treguar se konferenca do të mbahet nga ora 12:00, përcjell Bota sot.

Nuk është bërëe ditur arsyeja e mbajtjes së konferencës, mirëpo ky veprim i saj vie pasi presidenti Hashim Thaçi, dekretoi për kryeministër Avdullah Hotin e LDK-së.

Related posts

Koronavirusi në Kosovë, infektologu Ahmeti: 2-3 javët e ardhshme janë vendimtare

dardanianews

Eurodeputetja gjermane i reagon Grenellit që e quajti Kurtin “fashist me përvojë”

dardanianews

Tadiq: Pas vrasjes së Gjingjiqit dhe Ivanoviqit, njerëzit e Sheshelit synojnë Trajkoviqin, Vuçiq është ndjekës i ideologjisë së tij

dardanianews