18.9 C
New York
June 19, 2021
DardaniaNews
Kronika e zezë

Vdes në moshën 22-vjeçare vajza e ish zyrtarit të LDK’së në Prizren

 

 

  • Te infektuar: 945
  • Sheruar: 690
  • Vdekur: 29

 

Vdes në moshën 22-vjeçare vajza e ish zyrtarit të LDK’së në Prizren

Lajme

Gazeta Express

15/05/2020 13:54

Lidhja Demokratike e Kosovës, Dega Prizren, ka njoftuar se ka vdekur vajza e Fadil Kryeziut, themeluesit te degës dhe ish zyrtarit të lartë të LDK-së në Prizren, njëherit drejtues i IRSHP’së, raporton Express.

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, LDK’ja ka bërë me dije se ajo ishte studente në Gjermani dhe trupi i saj pritet të mbërrij sot për t’u varrosur në vendlindje.

“Me pikellim të thellë morëm lajmin se është ndarë nga jeta, në moshën 22 vjeçe, Alba Kryeziu, vajza e Fadil Kryeziut, themeluesit të degës dhe ish zyrtarit të lartë të LDK-së në Prizren, njeherit drejtues i IRSHP që këtyre ditëve është në ballë të luftës me pandeminë Covid-19. Alba ishte studente në Gjermani dhe trupi i saj pritet të mbërrij sot për tu varrosur në vendlindje”, thuhet në njoftim./Express

https://m.facebook.com/LDKPz/posts/3019462868144804

Related posts

Drejtori i Shëndetësisë jep detaje për 52-vjeçarin nga Istogu që vdiq nga COVID-19

dardanianews

Tragjedi në Gjakovë: E vret burrin e kushërirës, e plagos atë dhe djalin e saj

dardanianews

Mësohet identiteti i personit që dyshohet se u vra nga babai sot në Prishtinë

dardanianews