22.4 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Veriu i Kosovës i bindet Serbisë : Ndalim qarkullimi për 48 orë

Përsëri Marko Djuric, drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyre për Kosovë e Metohi’ në qeverinë serbe njoftoi për dy raste të reja të infektimit në, ‘mjediset serbe’ në Kosovë. Djuric kujtoi edhe se në dy komunat në veri të Kosovës, është caktuar ndalim qarkullimi prej orës 12:00 deri në 06:00 të ditës së nesërme, por këtë fundjavë është në fuqi është ndalimi i tërësishëm i qarkullimit për 48 orë, në Mitrovicën e Veriut dhe Zveçan, sipas vendimit të qeverisë serbe duhet theksuar, transmeton Gazeta Metro.

Në llogarinë e tij në rrjetin social Instagram si zakonisht Djuric raportoi për gjendjen në ‘mjediset serbe’ ku njoftoi edhe për dy raste të reja të infektimit në ‘Mitrovicën e Kosovës’, që e qon numrin e të infektuarve në 40, dhe një rast të vdekjes.

Më së shumti raste ka në Mitrovicën e Veriut, 22, pastaj në Zveqan janë 10, Leposaviq 4, dhe në Zubin Potok 3, si dhe 1 në Lipjan, në ‘mjediset serbe’ siç i kanë emëruar.

Shtabet komunale gjatë gjendjes së jashtëzakonshme rregullisht kryejnë dezinfektimin e hapësirave publike dhe mbajnë të informuar qytetarët të informuar qytetarët për masat e caktuara nga qeveria serbe.

Këto masa të ndalimit të tërësishëm të qarkullimit janë caktuar në territorin e shtetit serb, në fundjavë ndalim qarkullimi i tërësishëm gjatë gjendjes së jashtëzkonshme të shpallur nga Serbia, ndërsa ditëve tjera ndalohet qarkullimi nga ora 12:00 deri në orën 06:00 të ditës së nesërme./gazetametro.net

View this post on Instagram

Дневни извештај о ситуацији на Косову и Метохији 10. април 2020. године: ⠀⠀⠀⠀ 2 – Новооболеле особе у српским срединама на КиМ. Укупно оболело 40 особа, 1 особа преминула. Оболели су из општина Косовска Митровица (22), Звечан (10), Лепосавић (4), Зубин Поток (3), Липљан (1). Оболели су смештени у КБЦ Косовска Митровица (8), Студентском центру Косовска Митровица (20), КЦ Ниш (5), КЦ Крагујевац (4), КЦ Србије Београд (1), кућни карантин (1). ⠀⠀⠀⠀ –  У Косовској Митровици 2 новооболела лица. Лице из Зубиног Потока које је заражено пребачено је у КБЦ у Крагујевцу, а три лица су узоркована. COVID амбуланти ДЗ у Лепосавићу јавило се 5 лица са респираторним инфекцијама. У Лепосавићу је у току обука медицинских техничара ДЗ за узорковање пацијената на које се сумња да су заражени. ⠀⠀⠀⠀ – У Приштини, Косову Пољу и Липљану у протекла 24 часа било је 3 прегледа у COVID-19 амбуланти и није утврђено присуство клиничко-епидемиолошких критеријума за вирус COVID-19. ⠀⠀⠀⠀ – 16 лица која су тестирана у ЗЦ Гњилане на присуство вируса COVID-19 нису заражена. ⠀⠀⠀⠀ – Од 10. априла у општинама Косовска Митровица и Звечан уведена је свакодневна забрана кретања од 12:00 до 06:00 часова наредних 14 дана, док је викендом потпуна забрана кретања. ⠀⠀⠀⠀ – У Грачаници смо обезбедили 50 кревета у импровизованом објекту за оболеле са лакшом клиничком сликом, објекат смо дезинфиковали, набавили машине за прање и сушење веша, заштитну опрему за особље: 1.030 одела, 13.000 маски, 15.000 пари рукавица, 5.000 капа, 5.000 каљача, респиратор, 1.000 литара кисеоника. ⠀⠀⠀⠀ – Болница у Пасјану располаже за 46 кревета и 3 респиратора за евентуално oболеле. ⠀⠀⠀⠀ – Свакодневно радимо на утврђивању контаката свих заражених лица, како би евентуално заражени били благовремено тестирани. ⠀⠀⠀⠀ – Општински штабови за ванредне ситуације редовно врше дезинфекцију јавних површина и установа и обавештавају грађане о мерама Владе Србије. ⠀⠀⠀⠀ – Волонтери су и данас широм КиМ достављали помоћ у храни, лековима, заштитним и хигијенским средствима.

A post shared by Марко Ђурић (@markodjuric.srb) on

Related posts

Kush janë dy biznesmenët që kanë në pronësi kamionin që transportoi 400 kg kokainë

dardanianews

Qeveria e re – A do të takohen sot Thaçi dhe Mustafa?

dardanianews

Ukrainian Defense Ministry publishes creepy footage after entering Bucha town: This is the new Srebrenica

dardanianews