19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
Lajme

Video skandali: Safet Gjici dënohet me tre vjet burgim, Alma Kaci me një vit për prostitucion

Ish-kryetari i bashkisë së Kukësit, Safet Gjici dënohet me tre vite burg për shpërdorim detyre, i cili ulet në dy vite për shkak të gjykimit të shkurtuar, ndërsa Alma Kaci u dënua me një vit burg për prostitucion.

Gjicit gjithashtu i hiqet edhe e drejta për të ushtruar funksione publike për pesë vite.

Ai u përlot sot gjatë seancës që u zhvillua ndaj tij, ku edhe foli për herë të parë për video skandalin, teksa i kërkoi falje familjarëve të tij dhe banorëve të Kukësit.

Dënimi është moral, u kërkoj falje familjareve të mi dhe qytetarëve të Kukësit”-tha i përlotur Gjici.

/GazetaSinjali/

Related posts

Xhaviti duhet të jap llogari për vrasjet e luftës dhe të pasluftës”, Haliti i kundërpërgjigjet ashpër Haki Abazit

dardanianews

BE-ja publikon propozim-marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë

dardanianews

Njihuni me zogun më vrasës në botë

dardanianews