11.1 C
New York
May 8, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Vjen “kërcënimi” për ministren e LDK-së: Tërheqje ose dorëheqje

Shoqëria civile dhe organizatat studentore kanë kërkuar nga Ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami që ta anulojë vendimin e saj për emërimin e 3 anëtarëve të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës.

Pavarësisht kërkesës, ajo nuk e ka tërhequr vendimin, por është “kërcënuar” nga drejtori i ORCA, Rron Gjinovci, i cili në Facebook ka kërkuar tërheqjen ose dorëheqjen e saj.

Ministrja Bajrami të mërkurën ka shkarkuar 3 anëtarët e Këshillit, Ujkan Bajrën, Fadil Osmanin dhe Drita Shoshin, me arsyetimin se Këshilli ka dështuar t’i kryejë detyrat e tij. Në vend të tyre ka emëruar Mentor Gecin, Fisnik Reçicën e Muharrem Bajramin. Dy të parët punojnë në kolegje private.

Related posts

“Çfarë zavalli ka Isa Mustafa”, ushtaraku i njohur ‘godet’ rëndë kreun e LDK-së: Mos po del në shesh që…

dardanianews

Zbuloi dy skandale në Kosovë, avokati i shpëton atentatit me 11 plumba, ja pamjet e sulmit – Pamje

dardanianews

Shpresat e koronavirusit u ngritën sot pasi u zbulua ilaçi anti-viral

dardanianews