10.1 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Ja Çfarë thotë Shefqet Krasniqi për Albin Kurtin, ka disa fjalë për të!

Hoxhë Shefqet Krasniqi, ka folur edhe për disa politikanë të vendit në studion e TV Dukagjinit.

Mes tjerash, Krasniqi ka folur edhe për qeverinë Kurti.

Çka ka të keqe nëse Albini është mysliman?, unë prej 2014 këtë e kam shënuar edhe në libër unë më me punë të politikës do të jem bukur larg prej saj. Do të jem bukur larg, jo pse i tutem apo se nuk kam bagazh por për disa shkaqe tjera. Kjo qeveri që ka ardh tani, populli ka pritur shumë, kur ishte në koalicion me LDK-në, shumë kanë folur dhe shumë kanë premtuar. Tani lind një problem tjetër që ne nuk ja jepim shancen me provu vetveten, na nuk e lëshojmë dhe kemi me rrëzu në tokë”, ka thënë ai.

“Një prej faktorëve pse janë ndëshku disa parti kanë rënë e disa janë ngritë është elementi i fesë. Qysh bëhet ajo punë 95% mos me pranu që jemi shtet me shumicë muslimanë. A është logjike kjo punë kur mundesh me manipulua me njerëz. Islamofobia është aq e ngritur në Kosovë, e përkrahni prej qeverisë e partive politike. Politikanë janë ngritë tu e sha fenë e myslimanët”, ka theksuar tutje ai.

 

Related posts

72 TË SHËRUAR DHE 284 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

Lajmi i mirë nga Gjermania: Planifikon t’i kthehet jetës normale me 19 prill, ky është plani i saj

dardanianews

Burri i Albulena Haxhiut paralajmëron Thaçin, LDK-në, AAK-në e NISMA-n, ja çfarë thotë për destabilizim të gjendjes në vend

dardanianews