11.2 C
New York
March 23, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Xhelal Sveçla paralajmëron arrestimin e Behgjet Pacollit

Presidenti i Kosovës mbrëmë ka kaluar kufirin për në Shqipëri, dhe për këtë nuk është njoftuar Protokolli i shtetit. Për këtë po dyshohet se ka skenar që Hashim Thaçi mund ta ketë futur mbrëmë kreun e AKR-së Behgjet Pacollin në Kosovë.

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, tha se nëse konfirmohet se kreu i AKR-së ka qenë në veturën e presidentit, atëherë Thaçi duhet t’i nënshtrohet masave të karantinimit ose vetizolimit në pajtim me vendimet e marra për parandalimin e përhapjes së Covid-19 në Kosovë.
Sveçla për këtë ka bërë të ditur se nuk kanë kontaktuar organet e rendit në Shqipëri, por që ekzistojnë dyshimet se ka mundur të ndodhë një skenar i tillë.

 

Related posts

Deputeti i LDK-së: Gjarpri po vazhdon të kafshojë, por tani viktima tjera

dardanianews

Lajmi i fundit: Zelensky dhe Putin po diskutojnë për vendin dhe kohën për zhvillimin e bisedimeve

dardanianews

Lajm fantastik: Shkencëtaret në Britani i japin goditje fatale sëmundjes së kancerit

dardanianews