13.7 C
New York
February 29, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Zëri Amerikës poston videon, si futet koronavirusi në mushkëritë e njeriut

Zëri Amerikës ka postuar këtë mbrëmje një video të animuar, për të treguar thjesht sesi koronavirusi futet në mushkëritë e njerëzve, duke u bërë kësisoj virusi i rrezikshëm që po i merr jetën mijëra njerëzve.

“COVID-19 është një koronavirus, pjesë e një familje të madhe të viruseve që përfshijnë të ftohtin e zakonshëm, si dhe sëmundje më të rënda siç janë MERS dhe SARS. Koronavirusi duket si një top i rrethuar nga një kurorë. Kjo video e animuar tregon se si COVID-19 futet në qelizat e mushkërive dhe si mund të ndalet.”-shkruan VOA./express

Related posts

Milaim Zeka flet për disa përgjime të EULEX-it: Ish-deputeti s’e la dashnoren ta raportonte vjedhjen në Polici

dardanianews

U zunë për Big Brother VIP? Arbana Osmani thyen heshtjen, flet për prishjen e raporteve me Luana Vjollcën

dardanianews

Sondazh: Cila parti mendoni se do t’i fitoj shumicën e komunave në zgjedhjet komunale që do të mbahen me 17 tetor të këtij viti?

dardanianews