27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Zëri Amerikës poston videon, si futet koronavirusi në mushkëritë e njeriut

Zëri Amerikës ka postuar këtë mbrëmje një video të animuar, për të treguar thjesht sesi koronavirusi futet në mushkëritë e njerëzve, duke u bërë kësisoj virusi i rrezikshëm që po i merr jetën mijëra njerëzve.

“COVID-19 është një koronavirus, pjesë e një familje të madhe të viruseve që përfshijnë të ftohtin e zakonshëm, si dhe sëmundje më të rënda siç janë MERS dhe SARS. Koronavirusi duket si një top i rrethuar nga një kurorë. Kjo video e animuar tregon se si COVID-19 futet në qelizat e mushkërive dhe si mund të ndalet.”-shkruan VOA./express

Related posts

Vdes gruaja e Enver Malokut

dardanianews

Gani Geci dënohet me 3 vjet e gjysmë burgim për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit

dardanianews

Erdogan zbulon 6 pikat e negociatave Rusi-Ukrainë: Ka dakordësi për 4 prej tyre

dardanianews