19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmeShowbiz

Zhaklin Lekatari nuk njeh kufij, provokon shqiptarët duke pozuar me rusin që luftoi kundër UÇK-së në Kosovë

Zhaklina Lekatari është kthyer së fundmi në një ndër emrat më të komentuar në rrjet dhe kjo për shkak të deklaratës të saj, ku u shpreh në rrjetet sociale se “ndihet e sigurt në një vend pa shqipe”, ndërkohë që ndodhej me pushime në Serbi, Beograd.

Ajo ka publikuar një tjetër foto në Beograd para murales të Albert Andijev, një rus që luftoi në anën e Serbisë në luftën e Kosovës 1998-1999, kur forcat serbe dëbuan pothuajse një milion shqiptarë të Kosovës gjatë një fushate brutale kundër kryengritjes.

Zhaklin Lekatari nuk njeh kufij, provokon shqiptarët duke pozuar me rusin

Andijev me origjinë nga Osetia e Jugut, më 5 maj 1999 gjatë luftimeve në Suharekë, ishte plagosur rëndë nga ushtarët e UÇK-së në syrin e djathtë dhe për pasojë e kishte humbur atë. Ai vdiq para dy vitesh nga Covid-19.

Related posts

Paralajmëroi se do të flasë me Vuçiqin për Kosovën, në pikëpyetje vizita e Lavrovit në Beograd

dardanianews

E rëndë/ 35-vjeçarja hidhet nga kati i pestë, merr dhe fëmijën me vete

dardanianews

Çfarë ndodhi papritur me Kiara Titon? Pritet ambulanca në “Big Brother VIP” (VIDEO)

dardanianews