25.4 C
New York
August 20, 2022
DardaniaNews
Sport

Zyrtare: Barcelona kampione e Spanjës, pas anulimit të sezonit

Ekipi i vashave të Barcelonës është shpallur kampione e Spanjës, pasi Federata e Futbollit e këtij vendi vendosi ta anulojë sezonin 2019/20 në Primera Iberdrola.

Kësisoj Barcelona e ka siguruar titullin e pestë në Primeria Iberdrola (2012, 2013, 2014, 2015, 2020), transmeton Gazeta Express.

Vashat e Lluis Cortes e mbyllin sezonin me nëntë pikë më shumë se vendi i dytë, Atletico Madrid, dhe si skuadër e pamposhtur këtë sezon në ligë, pasi i ka shënuar 19 fitore dhe dy barazime në 21 ndeshje.

Barcelona dështoi ta fitonte titullin në katër sezonet e fundi, por tani e ka rimarrë kurorën nga Atletico Madridi, i cili i kishte fituar tre titujt e fundit.

Kështu duket tabela përfundimtare në Primera Iberdrola pas anulimit të sezonit. /Gazeta Express/

Related posts

Luftëtari nga Kosova e mposht serbin për 20 sekonda (VIDEO

dardanianews

Vedat Muriqi e godet “fukarallëkun” shkelëm, kjo është paga që do e merr në Lazio

dardanianews

“UÇK” e “Arnautovic të fala mamit”, tifozët shqiptarë befasojnë serbo-austriakun në duelin e sotëm

dardanianews