10.1 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

49 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 25 të shëruar

IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar 49 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, 25 persona janë shëruar.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Vushtrrisë 22 raste (sipas vendbanimit: 17 raste Vushtrri, 2 raste Dumnicë e Poshtme,1 rast Reznik, 1 rast Maxhunaj dhe 1 rast Begaj), komuna e Pejës 7 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Pejë dhe 1 rast Nabërgjan), komuna e Prishtinës 5 raste (sipas vendbanimit: 5 raste Prishtinë), komuna e Gjilanit 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Gjilan), komuna e Prizrenit 3 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Prizren dhe 1 rast Lubizhdë), komuna e Istogut 2 raste (sipas vendbanimit: 1 rast Staradaran dhe 1 rast Vrellë), komuna e Mitrovicës 2 raste (sipas vendbanimit 2 raste Mitrovicë) dhe nga 1 rast nga vendbanimet: Fushë Kosovë, Mamushë, Lubovec-Skenderaj, Zhiti-Viti dhe Suharekë.

Numri total i të prekurve ka shkuar në 1486, ndërsa 953 persona janë shëruar deri më tani.

IKSHPK bën thirrje që të respektohen masat sikur mbajtja e maskës dhe distancës sociale. /Express/

Related posts

Zeka publikon mesazhin: Shikoni se si Qeveria Hoti tallet me qytetarët sikur Qeveria Kurti

dardanianews

Jeta Xharra e Faik Spahiu përfundojnë në Gjykatë: Uzurpuan pronë 1 milionëshe me ndihmën e Haki Abazit

dardanianews

Lajmi i fundit: Mblidhen LDK AAK NISMA, kjo është arsyeja

dardanianews