25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Shpërthen Gani Geci: VV- ja e ktheu ne skenën politike Hashim Thacin, unë e luftova tash e 20 vjet

Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës Gani Geci në llogarin e tij në Facebook ka bërë një reagim në lidhje me zhvillimet politike në vend, duke thënë se Levizja Vetëvendosje ktheu ne skenën politike Hashim Thacin, unë e luftova tash e 20 vjet, ka shkruar Geci.

Ky është shkrimi i plotë nga ana e Gecit pa ndërhyrje nga Gazeta Botapress

LVV  e kthej në skenë politike Gjarperin, që 22 vjet e luftova fillimisht me luftë kundër Serrbisë me drejtësi besë edhe me trimri e me burrni .

Gjarperin që detyrova ta veshë lëkurë e zogut  që detyrova të shkoj nëper oda te ju përgjerohet viktimave

Gjarpëri që pas 20 vitesh e  detyrova të kerkojë falje publike për shpifjet e fyrjet që i bënë në emer të shtabit të përgjithshëm të UÇK -ës

Gjarpëri qe ishte i mbyllur në një zyre institucionale dhe nuk merrej askush me të e kthyt ju në skenë politike.

E nxoret gjarperin nga thesi dhe kur po i han ata që e nxorren nga thesi po i akozoni ata që e futën në thes sa të mjerë politikë ishit gjyhna që ky popull nuk ju njef e nuk e din që ju  erë në politik nuk kishi as pikë burrnije nuk kishi.

Ju ishit mjeranet me te mdhej   politik te Kosovë sepse ne viti 2021 do te harroje gjarpëri do te kujtohej vetem per kafshimet e tij  qe ia ka bërë Por ju shkuar e nxorret nga thesi që e pata shti une dhe tani kur ka fillua te ju han juve nji nga ni ju han vallahi se gjarperi t’han

Po me thoni te e perkrah  qeverin e LDK-ës.

Po e po e përkrahi  qeverinë e LDK-së  dhe mos të kërkoj  askush nga une qe une te dal kunder LDK-së.

Tani kur e nxiret nga thesi po i qitni perpara zoj e mij i han tan qa ti qitni .

A keni harru se  para se me votu e me përkraj  qeverinë e LDK-së e votuan dhe e përkrahëm  qeverinë e LVV sepse mendova qe ju do të  merrnit  thesin e mbyllur e gjarperit edhe do ta hidhnit në humënerë VV  e kthej në skenë Hashim Thaqin .

Njerun që 22 vjet e luftova me drejtësi edhe me luftë kundër Serbisë edhe me trimri edhe ne burrni Njeriun qe detyrova të shkoj neper oda te iu pergjerohet viktimave

Neriun qe pas 20 vjeta e  detyrova te kerkoj falje publike oer shpifjet e fyrje qe i bën ne memer te shtabit te përgjithshëm të UÇK -ës

Njeriun qe ishte mbyllur ne nji zyre institucionale dhe nuk merrej askush me te.

E  nxoret gjarperin e nxoret nga thesi dhe akozoni te tjeret ju qe nuk po marrshi erë më politik

Ju ishit të mjeranet  politik te Kosovë sepse ne viti 2021 do te harroje Hashim Thaqi do te kujtohej vetem per te kqijat qe ia ka ba kti bene dhe ju shkuar e nxorrer nga thesi qe e pata shti dhe tani kur ka fillua te ju hah juve nji nga ni po me thini te e votove qeveri e LDK es

Po e kam votua qeverin e LDK -e dhe mis kerkon askush nga une qe une te dal kunder LDK es .

Por para se me votu qeverin e LDK es e votova qeverin e LVV dhe mendova qe ju do te meernit thesin e gjarperit te mbyllur dhe do ta hidhnit  ne humnerej e harreses  .

Ndersa ju LVV filluat ti shkatronit ata qe ishin ne krahun tuaj dhe ju ndihmonin   ta luftoni gjarprin  ne ket form ju ja hapet gruken thesir gjarperit dhe gjarperi duje bër hopa pa e kapercy gardhin tash po ju han gjarperi e ishalla nja per far se len se vet ja keni qel gryken thesit te gjarperit qe duhej te harrohej .

Deri sa  ju filluat ti luften me  ata qe ishin ne krahun tuaj per te ju ndihuar  ta luftoni gjarpri ne ja hapet gruken gjarperit dhe gjarperi po ju han ishalla nja per far se len se vet ja keni qel gryken thesit te gjarperit.

Related posts

Gjukanoviq: Qeveria do të shkarkohet në shkurt, zmbrapsëm nacionalizmin serbo-madh

dardanianews

Bordi që e emëroi Qeveria Kurti e shkarkon edhe kryeshefin e Trepçës

dardanianews

E rëndë: Babai rreshton tre djemtë e tij dhe i ekzekutoi me pushkë

dardanianews