27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
FeaturedTeknologji

Alarmon mjeku: “Rrjeti 5G vret, fikni telefonat inteligjentë”

Mjeku alternativ shqiptar, Ruzhdi Metali në rrjetin social Facebook, ka publikuar një postim, ku thuhet se Rrjeti 5G Vret.

Ndërsa i njëjti ka pasqyruar edhe disa fakte, mbështetur në disa hulumtime.

Ky është postimi i plotë:

Këto janë faktet, përfundimi le të jetë i juaji
1. Qyteti i vetëm në botë i mbuluar plotësisht nga 5G ishte Ëahuan
2. Shumica e antenave 5G janë montuar në Bergamo, Milano, Romë, Lombardi … për disa ditë duke filluar nga 21 nëntori 2019
3. 250 Shkencëtarët apelojnë në Kombet e Bashkuara për të shfuqizuar 5g për shkak të frekuencave të larta shkatërruese
e 60Ghz

Trupi ynë është një përbërës energjetik, elektrik që funksionon në frekuenca të caktuara, kur jemi të shëndetshëm frekuenca totale e trupit tonë është 64 – 70Hz, kur jemi në 59-58Hz, Candida 55Hz, Kanceri 46-42Hz.
Nëse nuk besoni se këtë herë tjetër mos shkoni për EKG, EEG ……
Rrjeti i mëparshëm 4G transmetoi valë 2.4Ghz, ndryshe nga valët 5G që janë 100 herë më të shpejta, me frekuencë shumë të lartë dhe madhësi shumë të vogël, në mënyrë që ata të depërtojnë direkt në qelizë vetë, duke shkaktuar që të dëmtojë dhe prishë vetë ribozomën, ku duhet të jetë ARN formojnë si ADN dhe bëhen pjesë përbërëse e trupit tonë, në vend që të dëmtohen dhe inkuadrohen lirshëm nga ARN, së bashku me aminoacidet e tjera jo të integruara, ato përfaqësojnë mbeturina që ne i zbulojmë si një virus dhe një kërcënim për sistemin imunitar që duhet të lëshohet prej tij
5g u lëshua këtu disa muaj më parë, u konfirmua publikisht, dhe së shpejti ne po lançojmë 5g në shtyllën e madhe të Vodno.

Dhe të mos harrojmë për Italinë, e cila ka spërkatur metale të rënda si shumë nga bota për shumë vite, ka disa video nga Italia të publikuara në YouTube, metale në trup dhe 5g duke vepruar të dyshimtë
1918 – 1920 shfaqet ethe spanjolle me 100 milion vdekje, në kohën kur lirohet energjia elektrike dhe njerëzit takohen për herë të parë me rrezatim të tillë elektromagnetik
1968 – Gripi Hong Kong Kur Valët e reja të Radios fillojnë 4 milion të vdekur
Sistemi imunitar vepron mbi çdo ndryshim që është i ri dhe i panjohur për të
!!! Përndryshe, unë shoh larjen e rrugëve me të gjitha llojet e kimikateve, që është marrëzi totale, sepse çdo virus shkatërrohet në disa sekonda të dritës së diellit, kjo larje kimike mund të ul vetëm imunitetin e njerëzve, pasi përdorimi i tepërt i kimikateve zvogëlon imunitetin. e fëmijëve të kopshtit, kur kimikatet futen në vend që të heqin qafe ato ekzistuese që janë pjesë e proceseve metabolike, luftoni dhe me trajtimet e shtuara ambientet trajtohen për të qëndruar në shëndet të mirë të shmangni çdo hem lëkundjet që zvogëlojnë imunitetin tuaj, përdorni vetëm alkool dhe hidrogjen për dezinfektim, shmangni çdo kimikate, në vend të zbutësve të rrobave që kanë aroma të vogla kimike që ngjiten në traktin e frymëmarrjes, përdorni sode uthull dhe disa vaj esencial.
!!! E vetmja gjë që mund të ju shpëtojë nga kjo çmenduri është imuniteti juaj, organizmi i pastër i shëndetshëm !!!

Informacion shtesë:

Kur është fjala për lidhjen në internet celular, sa më i shpejt të jetë rrjeti, gjithmonë është më mirë. Ditëve të fundit jemi dëshmitar të paraqitjes së rrjetit më të ri 5G, i cili ka shumë anë pozitive sa i përket shpejtësisë së internetit, por janë paraqitur edhe disa problematika tjera të cilat do të mundohemi t’i cekim më poshtë.
Si fillim, çfarë është 5G?

Me pak fjalë, rrjetet celulare 5G ose të gjeneratës së 5-të ose sistemet pa tela, janë fazë tjetër e teknologjisë mobile. Ajo pritet të përmirësojë mbulimin, konsumin e baterisë dhe shpejtësinë e lidhjes, si dhe mbështetje për produkte të tjera pa tela përveç telefonave dhe tabletëve.

Parashikohet që ofruesit amerikanë pa tel do të zhvendosen nga 4G në 5G në 10 vitet e ardhshme. Kryetari i Komisionit Federativ të Komunikimeve, Tom Ëheeler thotë se do të ketë më shumë antena të lëvizshme për të mundësuar 10 deri 50 herë shpejtësi të lidhjes më të shpejtë për 5G.
Më shumë antena të lëvizshme janë një shkak shqetësimi për disa njerëz pasi frekuenca e valëve që vjen nga këto antena ka qenë e lidhur me rreziqet shëndetësore përfshirë kanceret dhe tumoret.

Desiree Jaworski, drejtori ekzekutiv i Qendrës për Safer Ëireless, një organizatë jofitimprurëse që edukon publikun për rreziqet e mundshme të rrezatimit pa tel, tha se sinjalet 5G do të jenë më të vështira për njerëzit t’i shmangin.

Rritja e teknologjisë 5G do të përdorë edhe më shumë pajisje pa tela, jo vetëm celularë dhe tableta por edhe pajisje inteligjente dhe automjete autonome. Të kesh 5G do të thotë që rrjeti pa tel mund të strehojë më shumë përdorues pa shpejtuar ngadalësimin. Kjo gjithashtu do të thotë që përdoruesit janë më të ekspozuar ndaj rrezatimit elektromagnetik të dëmshëm (EMF) që lëshohet nga këto vegla, për të mos përmendur vetë antenat 5G.

Mbrojtësit e sigurisë pa tela përsërisin se ka nevojë për më shumë hulumtime para se amerikanët të fillojnë të përdorin 5G, pasi ekzistojnë shqetësime serioze për sigurinë e shëndetit të konsumatorit. Tani për tani, ata po bëjnë presion për përdorimin e produkteve mbrojtëse siç janë kufjet që do të kufizojnë ekspozimin e përdoruesit të veglave ndaj rrezatimit me frekuencë radio.

Universiteti Massey në Zelandën e Re është një nga institucionet e pakta që ka filluar studime të mëtejshme mbi rreziqet e 5G. Studiuesit do të përqendrohen në gjetjen e efekteve të mundshme shëndetësore të transmetuesve të shumtë që të gjithë transmetojnë në të njëjtën kohë.
Syed Faraz Hasan, shefi i hulumtimit thotë, “Unë besoj se nëse tregojmë se është e keqe, ne kemi hapësirë ​​të shkulim teknologjinë, dhe nëse tregojmë se nuk është e keqe, atëherë përdoruesit do të jenë të lumtur që janë të sigurt”.

Përmbledhje:

Përderisa hulumtimet e mëtejshme janë duke u bërë ende mbi efektet e internetit 5G në shëndetin e njeriut, do të jetë e dobishme për të marrë një hap mbrojtës. Ka produkte në treg që synojnë të bllokojnë rrezatimin nga burimet e zakonshme të tilla si celularët, tabletat, laptopët dhe furrat me mikrovalë. Dhe sinqerisht, kjo është ajo që ne jemi këtu. Përdorimi i produkteve për mbrojtjen nga rrezatimi mund të ju ndihmojë të zvogëloni ekspozimin tuaj dhe familjes suaj ndaj rrezatimit të dëmshëm të lëshuar nga elektronikët dhe veglat shtëpiake.

Huazuar nga hulumtuesi Hidajet A. Hoxha rreth 5G.

5G në 60Ghz rezonon me molekulën e oksigjenit dhe i jep oksigjenit një polaritet të kundërt që e bën atë shumë më pak të përdorshëm për trupin e njeriut. Në përqendrime të larta të përdorimit të 5G ju merrni mbytje të njerëzve në nivelin e rrugës. Dhe në doza më të ulta ju merrni simptoma të gripit si simptoma të njëjta si gripi me këtë marrje të ulur të oksigjenit nga trupi. Por mënyra sesi vret 5G është shumë më interesante.

Trupat tanë kanë triliona organizma parazitare brenda të cilëve ushqehen me ne dhe na ndihmojnë të jetojmë duke bërë shumë funksione të dobishme. Por kur këto baktere, kërpudhat dhe parazitët i nënshtrohen çdo rrezatimi mikrovalë WIFI ato dëmtohen dhe fillojnë të riprodhojnë toksina në vetëmbrojtje. Këta organizma fillojnë të riprodhohen me shpejtësi për të siguruar mbijetesën e tyre. Dhe kështu, ne marrim simptoma të gripit nga këta organizma të brendshëm parazitësh nën sulm nga rrezatimet e mikrovalës WIFI që riprodhojnë me shpejtësi dhe sekretojnë toksina. Kjo është sëmundja e vërtetë që njerëzit nuk po marrin një koronavirus bio-arme.

2G ka dhjetë frekuenca mikrovalë të caktuara për të, 3G ka edhe dhjetë, 4G ka pesë frekuenca me disa mbivendosje, por 5G ka 3000 frekuenca të mikrovalës që i janë caktuar nga FCC. Pse kaq shum? Pra 5G në të vërtetë duhet të quhet 297G jo 5G. Pra, me këtë qarkullim 5G në Kinë, Kore, Itali, Iran dhe anijet e lundrimit kemi përqendrimet më të mëdha të përdorimit të 5G dhe përqendrimet më të mëdha të sëmundjes dhe vdekjes në botë. Parazitët tanë të brendshëm janë si kanarinat në një minierë dhe po vriten me shpejtësi nga ky përdorim 5G. Kur kjo ndodh shumë shpejt trupi nuk mund të shpëtoj nga toksinat e rritura dhe pritësi (ju) vdes nga toksemia. Qelizat tona njerëzore janë të lidhura të gjitha së bashku dhe formojnë një bashkim shumë më të fortë por shumë ushtritë tona parazitare brenda nesh janë shumë më të izoluara brenda nesh dhe shumë më të prekshme nga rrezatimet e mikrovalës WIFI.

Ata përpiqen të mbijetojnë duke shumëzuar me shpejtësi dhe duke bërë toksina për t’i mbrojtur ata nga dëmtimi por nuk është e dobishme dhe ata vdesin me 5G. Dhe me vdekjen e tyre të shpejtë trupat tanë (të paktën njerëzish të moshuar dhe më pak të shëndetshëm) janë të mbingarkuar nga toksinat shumë shpejt dhe vdesin nga efektet e kombinuara të marrjes së oksigjenit të ulur nga 5G, dhe gjithashtu nga mbipopullimi masiv, dhe pastaj vdesin nga brendia jonë biomasa e mikrobeve dhe parazitëve, gjë që krijon toksemi dërrmuese.

Kur kinezët mbyllën njerëzit në Wuhan ata u kthyen në telefonat e tyre të ri 5G dhe lidhjet e internetit dhe kështu qyteti u përmbyt me shumë më shumë rrezatime 5G WIFI dhe bëri që shumë më tepër njerëz të sëmuren dhe të vdisnin. Shumë njerëz madje u sëmurën menjëherë në nivelin e rrugës nga mungesa e oksigjenit e cila më parë nuk kishte sëmundje. Një re masive me rrezatime mikrovalë 5G 60Ghz bëri që oksigjeni në ajër të binte nën nivelet kritike për mbijetesë.

Dje e gjithë Azia fiki 5G e tyre dhe la vetëm sistemet e tyre 3G dhe 4G për të komunikuar në mënyrë që ata të dinë se 5G është shkaku i vërtetë i sëmundjeve.

Kështu që fikni telefonat inteligjentë ose vendosini në një qese alumini derisa të keni nevojë t’i përdorni për të pakësuar ekspozimin ndaj rrezatimit ndaj vetes dhe të gjithë të tjerëve.

Kjo është gjëja e vërtetë që duhet të bëni në vend që të lani duart për të mbrojtur të tjerët.

Dhe nëse do t’i shëronit prindërit tuaj të moshuar dhe të mëdhenj, t’i vendosni në një kafaz Faraday, ku ata nuk do të rrezatohen vazhdimisht nga sinjalet WIFI, që janë përreth nesh, veçanërisht në spitale. Atëherë trupat e tyre të sëmurë mund të shërohen veten në kohë pasi toksemia pastrohet nga trupat e tyre.

Related posts

Nga Arbana Osmani, Bora Zemani e deri tek Ermal Mamaqi, zbulohen pagat e ‘çmendura’ të VIP-ave shqiptarë dhe gazetarëve të njohur, ja sa paguhet Arjan Çani, Eni Vasili dhe Alketa Vejsiu

dardanianews

Milaim Zeka: Nëse do Albin Kurti qeveri stabile, unë ndërmjetësoj tek Kadri Veseli

dardanianews

“Gjithçka u errësua”, rrëfimi i amerikanit që përfundoi në gojën e balenës dhe që mendoi se kafsha do ta gëlltiste

dardanianews