25.1 C
New York
May 22, 2024
DardaniaNews
Lajmi i fundit

Albin Kurti futet në vetizolim, dyshohet se mund të jetë i infektuar me koronavirus

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti është futur në vetizolim dhe këtë gjë e bëri të ditur vetë ai.

Kurti tha se pati kontakt me një zyrtar të ministrisë së Integrimeve Evropiane, i cili pati kontakt të ngushtë me një personat që rezultoi pozitiv me COVDI-19, raporton Indeksonline.

Postimi i plotë:

Të dashur qytetarë,

Sot është dita e parë kur nuk do të dal në punë në Kryeministri (ZKM). Një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane (MIE) ka pasur kontakt të ngushtë me një nga personat e dalur pozitiv në testin për COVID-19. Janë marrë mostrat dhe po presim rezultatin.

Unë kam pasur kontakt me të, sikurse edhe punonjës të tjerë në MIE e ZKM, ndonëse gjithnjë duke respektuar rregullat për distancën fizike. Nga sot jam në vetizolim në banesë gjersa të dalin rezultatet e testimit për zyrtarin nga MIE.

Do t’i kryejmë detyrat nga largësia me përkushtimin e njëjtë, do t’i marrim vendimet e duhura me përgjegjësinë e njëjtë.

Ju falemnderit.

Related posts

Lajmi i fundit: Kryetari i komunës së Istogut Haki Rugova dënohet me burgim

dardanianews

Lajm i mirë/ Bie nën 100 numri i i të infektuarve, gjatë orëve të fundit u konfirmuan 99 raste

dardanianews

E rëndë: Babai rreshton tre djemtë e tij dhe i ekzekutoi me pushkë

dardanianews